Aronia Faydalı Mı?

Aronia Faydalı Mı?

Aronia meyvesi önemi geç fark edilen fakat hızlı bir şekilde hayatın merkezine oturan bir bitkidir. Aronia extresinin geç fark edilmesinin nedeni ana vatanının Kuzey Amerika ve Rusya gibi soğuk iklimler olması ve yetiştirilme durumunun şimdiye nazaran çok daha az olmasıdır. Önemi fark edildikten sonra Rusya’da tıbbi bitki olarak anılmaya başlayan Aronya ekstresi, oldukça faydalı bir bitkidir. İlaç sanayisi ve gıda sanayisinde yer alan birçok üründe bu bitki kullanılmaya başlanmıştır. Vitamin, antioksidan ve mineral bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle dünyanın dört bir yanında yetiştirilmeye başlanmıştır. Rus yaban mersini Aronia faydalı mı diye sorulacak olursa eğer Aronia faydaları hafife alınmayacak kadar faydalı bir bitkidir demek gerekir. Rus yaban mersini Aronia faydaları arasında en çok kanserli hücreler üzerindeki etkisi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi dikkat çekmektedir. Aronia ekstresi kullanıcı yorumları da Aroniya ekstresinin sporcular ve çocuklar için kullanımın uygun ve başarılı sonuçlar verdiğini gösteriyor.

Aronia faydalı mı sorusuna verilecek diğer yanıt ise Aronia’nın saymakla bitmeye faydalarıdır. Aronia extratı bilinen faydaları; antioksidan etkisi yaratarak yaşlanmayı yavaşlatması, kanser hastalarının iyileşmesine büyük katkı sağlaması, kalp-damar hastalıklarını iyileştirmesi, parkinson hastalığı tedavisinde kullanılması, bronşit ve benzeri kronik hastalıkları iyileştirebilmesi, böcekler, mantar, bakteriler ve virüslerden koruması, mide ülserine karşı koruması, karaciğer rahatsızlıklarına karşı etkili olması, gribe karşı koruması, radyasyon zehirlenmesi tedavisi için kullanılması ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelmesi sıralanabilir.

Aronia ekstresi ile ilgili yorum ve şikayetlerinizi yapabilir ayrıca kullanıcı yorumları ve şikayetlerine ulaşabilirsiniz.

Fayta
0
Fiyat
0
Kullanım
0
  yasr-loader

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir