Rus Yaban Mersini Nedir?

Rus yaban mersini

Aronia bitkisi nedir? Aronia’nın önemi keşfedildiğinden beri pek çok insan bu sorunun cevabını aramaktadır. Rus yaban mersini yeni keşfedilmiş bir meyvedir. Mucizevi bitki ve meyvelerin kralı olarak bilinir. Çalı benzeri bir yapısı vardır. Yaklaşık olarak 3 ya da 4 metre boyuna kadar büyür. Mor üzümsü meyveleri vardır. Pek çok hastalığa faydası yeni keşfedilen Rus yaban mersini modern yaşamda önemi keşfedilmeden önce Amerika Kızılderilileri tarafından tüketilmiştir. O dönemde sadece bir yiyecek olarak tüketilen bu bitki şimdilerde hem ilaç sanayisi hem de gıda sanayisi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Zamanla dünyaya yayılmış olan Aronya ekstresi besin içeriği ve faydaları nedeni ile sağlık konularına özel önem veren Avrupa’da popüler hale gelmiştir ve Aronia ekstresi nedir sorusuna cevap arayan bilim insanları tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Aronia bitkisi nedir sorusunun en kısa cevabı ise Aroniya ekstresi bir besin takviyesi değil doğal bir içecektir olmaktadır.

Kullanıcı yorumları da gösteriyor ki zamanla dünyaya yayılmış olan Aronya ekstresi, besin içeriği ve faydaları nedeniyle sağlıklı yaşam ve lezzet konularına özel önem veren Avrupa’da popüler hale gelmiştir. Aronia extresi, doğal bir meyvedir. Stres, çevre kirliliği ve günlük yaşam aktivitelerinin vücudumuzda ürettiği hücrelere zarar veren serbest radikaller ile mücadele eden antioksidan polifenolik doğal karışımını içerir. Kullanıcı yorumları açısından etkili olan bir diğer unsur da Amerikan Milli Tıp Kütüphanesi tarafından yayınlanan çalışmaların antioksidanlar arasında yer alan antosiyaninlerin bazı kanser türleri, kalp-damar hastalıkları, kronik inflamasyon ve karaciğer fonksiyon gibi oksidatif strese bağlı hastalıklarla mücadeleye yardımcı olduğunu göstermesidir. Aronia extresi tüketenlerin yaptığı kullanıcı yorumları da bu bitkinin oldukça faydalı olduğunu da göstermektedir.

Rus yaban mersini ile ilgili yorum ve şikayetlerinizi yapabilir ayrıca kullanıcı yorumları ve şikayetlerine ulaşabilirsiniz.

Fayta
0
Fiyat
0
Kullanım
0
  yasr-loader

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir